קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

להתראות, אקספון

אז זהו, הסיפור ביני ובין אקספון 018 נגמר לבינתים, לצערי.

הכל התחיל לפני קצת יותר משנה כשחיפשתי חברת תקשורת כדי לחתום איתה על חוזה לטלפון ביתי. בתום חיפושים הגעתי לחברת אקספון וקיבלתי מספר טלפון עם קידומת 078.

ההצעה הייתה טובה, השירות היה טוב, היחס אישי, הכל סבבה. רק דבר אחד ידעתי: השירות מוגדר כניסוי שיווקי, ולאקספון אין רישיון קבוע ממשרד התקשורת. זה היה בתקופה אחרי שלקוחות בזק בינלאומי קיבלו הודעה שהופסק הניסוי של בזק בינלאומי (היה להם אז קידומת 074), ולכן ידעתי שניסוי כזה עלול להיגמר ולא להפוך לקבוע.

בשבוע שעבר קיבלנו את המכתב שחלקו פורסם כאן, על כך שאקספון לא קיבלו רישיון (הסיבה מובאת כאן).

בלית ברירה נאלצנו להתחבר עם חברת טלפוניה אחרת, שראינו כמשתלמת (יחסית – אחרי יציאת אקספון מהשוק), וכמובן שהמתאם מגיע סגור עם סיסמא שרק עובדי החברה יודעים והטכנאי שבא אלי לא מוכן לגלות לי. שירות הלקוחות הוא כידוע כזה, ושלא כמו ב-012 (חייכו, אכלתם אותה), מישהו דווקא הסכים לומר לי שם שהמתאם סגור בסיסמא שלהם כי החברה רוצה לפתור תקלות מרחוק, ואם כולם ידעו את הסיסמא של החברה למתאם אז כל אחד יוכל להשתלט מרחוק על כל מתאם שיחות ברשת ולהוציא שיחות על חשבון לקוחות אחרים. נכון חלקית, אבל אם תתנו ללקוח אפשרות להגדיר סיסמא משלו למתאם אז אפשר להחתים אותו על טופס של הסרת אחריות על המתאם, או לאלץ את הלקוח לקנות את המתאם (ב-012 מאלצים את הלקוחות לקנות את המתאם וגם מונעים מהם גישה אליו. חייכו, אכלתם אותה).

אז באקספון אמרו לי מראש שהמתאם חייב להיות אחרי ראוטר, ולכן כנראה לא טרחו לסגור אותו יותר מידי עם סיסמא מיוחדת (סיסמת אדמין דיפולטיבית לא נחשב לסגירה), ונתנו לי לינק להורדת סופטפון עצמאי שבו אני מקליד את השם משתמש וסיסמא מול שרתי SIP, והייתי חופשי להתקשר מאיפה שבא לי – מחשב נייד/חו"ל/אינטרנט קפה, וכו'. את המתאם קיבלתי בדואר רשום, כי טכנאי עד הבית עולה הרבה יותר ואני לא באמת צריך אותו. בכל חברה אחרת מחייבים אותי לשלם על טכנאי כדי שיתקין את המתאם ויסגור לי אותו עם הסיסמא של החברה, גם אם יש לי הידע הדרוש כדי להתקין את המתאם לבד, ואפילו אם יש לי את הידע הדרוש כדי להוציא מהמתאם את הסיסמא.

ועכשיו אני סגור, לפחות עד ליום שהמתאם החדש שברשותי יעבור התעללות קטנה ואני אחזור להיות חופשי. כי מי שיודע, יודע.

חבר אמר לי אמש בשיחת טלפון, שההצעה של אקספון הייתה נראית טובה מידי מכדי להיות אמיתית.

גם נלי פורטדו אמרה פעם "All good things come to an end".

להתראות, אקספון. היה נעים מאוד וחבל שנגמר. היה לי את העונג להיות לקוח שלכם במשך שנה.

אסיים בבדיחה קטנה:

בגלל שהיום כל חברה כותבת על הרכבים שלה "בדרך לעוד לקוח מרוצה", אני מציע שנאמר את האמת: עם המצב הנוכחי במדינה, החברה היחידה שיכולה לכתוב את המשפט הזה בלי לצאת שקרנית, היא חברה קדישא.

גילוי נאות: אני (כבר) לא לקוח של אקספון 018, וגם לא לקוח של 012 קווי זהב. עם 012 הייתה לי סאגה קצרה בעבר.

3 תגובות על “להתראות, אקספון”

אני לקוח של בזק בנלאומי ומרוצה מאוד.
012 זה הדבר הכי רע שקרה אי פעם, דיברתי איתם לפני שסגרתי עם בזק בנלאומי והם אפילו לא שיקרו לי שהם לא חוסמים p2p :-).
הקטע עם החברא קדישא נכון מדי…:-).

הכנתי כמה דברים שהייתי צריך בשביל זה, אבל לא השלמתי בגלל מצוקת זמן.
בינתים התרגלתי למצב החדש ואולי יום אחד כשיהיה לי יותר זמן (אחרי התואר? בפנסיה? בגלגול הבא?) אני אשלים את החסר.
או שיתחיל לבעור לי שוב כשיהיה מאוחר מידי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *