קטגוריות
העולם מצחיק אז צוחקים כללי מכתבים למגירה הציבורית

הועלה מהארכיון: עוד קטע הזוי ומצחיק שכתבתי פעם

סופשבוע חם ולח עובר על ביתי המזיע בגוש דן ופתאום נזכרתי בקטע הזוי שכתבתי פעם ומתוארך (בדיקות פחמן, כן, כן) ל- 14/9/08.

תזכורת קצרה: ב-10/9/08 התחיל הניסוי הגדול ביותר בעולם – מאיץ החלקיקים הגדול LHC בז'נבה (שוויץ) נאטם, והתחיל את פעולתו בהטחת חלקיקים, אלו מול אלו, במהירויות עצומות על מנת לחקור את צפונות העולם. באותם ימים היו מדענים וסתם טיפוסים אחרים שטענו שאנחנו (הכוונה לאנושות, או המדענים ב-CERN) מתגרים באלוהים (חקר מעמיק של הפיזיקה הקוונטית, או "ממה עשוי חומר") וחורים שחורים קטנים שעשויים להופיע במהלך הניסוי יבלעו את כדור הארץ.

אני באופן אישי, אינני מאמין שֶחור שָחור זעיר יכול לבלוע את כדור הארץ מסיבה פשוטה: החורים השחורים ביקום עשויים מ"יותר מידי חומר", דהיינו מסָתם (המסה שלהם) היא יותר מ-3 פעמים מסת השמש שלנו, ואילו החורים השחורים הזעירים (אלו שהיינו אמורים לקבל בניסוי LHC, לולא היו בו תקלות) אינם חורים שחורים כבידתיים.

באותם ימים שבהם הקיץ התאדה אל חצי הכדור הדרומי ואנחנו שמענו כל היום על חבורת החנונים מתחת לאדמה, כתבתי את המאמר הבא:

קטגוריות
בקטנה העולם מצחיק אז צוחקים

מה בא קודם – הביצה או התרנגולת?

מצאתי את הפתרון לשאלה האינסופית "מה בא קודם, הביצה או התרנגולת".

הפתרון בפנים. "כנסו כנסו" 🙂

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

עָיָיפתי

סופסוף האתר שלי יושב על מחשב חזק ומערכת הפעלה חדשה ונקיה ואני יכול לחדש את תקוותי ל-uptime גבוה מ-90%. מעכשיו נפילות האתר תלויות כמעט רק באלוהים, חברת החשמל והוט. אני את שלי עשיתי כדי להבטיח זמינות מקסימלית. גם טכנאים של הוט ביקרו אצלי כדי להבין למה האתר שלי לא מספיק זמין וכנראה שהם סידרו את הבעיה (עד לפעם הבאה).

לאחר 3 ימים שבהם הלכתי לישון בשעות הקטנות של הלילה (החל ממוצ"ש וכלה ביום שני בלילה) כדי להתקין מערכת הפעלה חדשה בשרת, כולל שחזור של החומרים שהיו לי באתר, התעייפתי. מצד שני, הרבה ברירות לא היו לי – שבוע וחצי של אתר סגור לא יכלו להימשך לנצח.

מחסור חמור בשעות שינה גרמו לעיניים שלי להיות אדומות ויבשות.

אבל עכשיו אני מרוצה מאוד. לפחות בתוך הרשת המקומית (ובעזרתכם אשמח לדעת יותר טוב גם איך זה מרחוק) השרת שלי רץ. לוגין לשרת ופעולות עליו נעשות במהירות גבוהה בהרבה ממה שאותן הפעולות דרשו על מערכת ההפעלה ה"מלוכלכת" שהייתה עליו עד לפני שבוע וחצי. לדוגמא: דחיסת נתונים גרמה לשרת להזיע. 1 ג'יגה לדחיסה לקח בערך שעתיים על מחשב פנטיום 4 (ושוב תודה רבה לתורם). מאוחר יותר התייאשתי ואחרי שכבר הפלתי את האתר ועשיתי את אותה דחיסה בעזרת דיסק לינוקס לייב (דיסק הצלה), לקח לי 10 דקות בערך. לא ברור לי למה זה, אבל עכשיו זה כבר לא משנה. גם הבלוג, שהיה "מוקש מהירות" באתר עד לפני שבוע וחצי, היום עולה בתוך שניה-שתיים.

עייפתי. את כל זה אני עושה שבועיים לפני מבחן על חומר שאני לא ממש מכיר, עקב שביתה מיותרת, שכבר כשהיא התחילה ידעתי לאן היא תתקדם, ועוד לפני שהיא נגמרה "יעצתי" לשובתים איך לרדת מהעץ בלי לשבור רגל.

העיקר שעכשיו הכל עובד. מי יודע כמה כוח נשאר לי עכשיו להחזיק את הבלוג, אז תסלחו לי אם בחודש הקרוב אני אכתוב קצת פחות. זה לא רק העייפות, זה גם המבחנים.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

מה אנחנו לומדים?

הערב עברתי במקום שוקק אנשים (מסוג המקומות שאני לא עובר בהם הרבה). עוצר אותי בחור דתי עם פאות וספרונים של ברסלב ביד ומנסה לדחוף לי אחד ליד.

סירבתי בנימוס ואמרתי שככל הנראה אני לא אקרא את הספרון, אז הוא התחיל לדבר על "הישיבה הכי טובה בעולם" ועל "הדברים שלא מלמדים אותנו בביצפר" (לא שאני זוכר מה למדתי אי-פעם בביצפר 🙂 ).

התגלגלה שיחה של עוד דקה, שבסיומה לקחתי איתי לחיים משפט כ"כ נכון שהוא אמר:

"מלמדים אותנו 12 שנה מתימטיקה בבי"ס, ובסוף אנחנו לא יודעים איפה להשקיע את הכסף בבנק, והבנקים עובדים עלינו. לא מלמדים אותנו על ריביות ואיך לחשב אחוזים.

לא מלמדים אותנו את הדברים הבאמת חשובים בחיים: איך מתנהגים עם אשה בבית, איך להכין אוכל טעים למשפחה, איך לחנך נכון את הילדים".

כל מילה בסלע – פשוט אין צורך להוסיף. אפילו בפרסומות אומרים ש"הכל מתחיל במשפחה".

בעז.

קטגוריות
כללי

משחקים לחלונות שכתבתי פעם בויז'ואל בייסיק

לפני כמה שנים כתבתי כמה משחקים בויז'ואל בייסיק (גירסה 6, למתעניינים).