קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

שיעור שלמדתי על בית משפט לתביעות קטנות

תקציר הפרק הקודם: בהמשך לסאגה שלי מול הוט, יש כמה דברים שלמדתי "בדרך הקשה". למדתי שיעור באזרחות מבלי לשאוף לכך או לתכנן זאת. עכשיו אני יודע דבר וחצי על התהליך המשפטי בישראל. אני מביא את השיעור שלמדתי אך ורק למי שרוצה, או במילים אחרות: אין חובה לקרוא את הבלוג – אני לא מאיים על אף אחד להתחבר… 🙂

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

הוט רוצים לתבוע אותי על פיראטיות? בואו ניפגש בבית המשפט

הסיפור החל לפני כמה חודשים, עת קיבלתי טלפון מנציג מכירות של הוט. הוא ניסה למכור לי טלויזיה כי אני לקוח שלהם בטלפון ובאינטרנט. טריפל הוט עם סדרות פשע ובלי התחייבות. הוא שאל אותי על הרגלי הצפייה שלי בטלויזיה ואני אמרתי לו את האמת הפשוטה – "בערך פעם בחודש, חדשות הערב של ערוץ 2". הוא לא הצליח למכור לי טלויזיה בכלבים כי באמת אין אצלי מי שיצפה. במילים אחרות: אם ננסה לספור את כמות השעות השנתית שאשתי ואני מבלים בבהייה מול מכשיר הטלויזיה, עוד ישארו לנו אצבעות עודף.

אחרי שבועיים בערך מתקשרת אלי נציגה של הוט ושוב שואלת אותי שאלות על הרגלי הצפייה שלי. ושוב אמרתי את אותו הדבר: גברת, יש לי את ערוץ 1,2 ו-10 וזה כבר שני ערוצים יותר מידי. אין לי צורך בעשרות ערוצים. יש לי טלויזיה ישנה מלפני 20 שנה וזה מספיק לי. ואז היא הפכה כיוון: "תשמע, הגיע אלינו מידע שחיברת טלויזיה לשקע של הוט שיש לך בבית. הצפייה בערוץ 10 היא לא חופשית בצורה אנלוגית, ואתה למעשה מחובר בצורה פיראטית לערוצים שלנו. יש לך שתי אפשרויות: או שאני מעבירה את הטיפול בך למחלקה המשפטית, או שאנחנו נוותר לך על כל הזמן שראית כבלים בצורה פיראטית, בתמורה להתחברות שלך לטלויזיה בכבלים בצורה חוקית לפחות ל-3 חודשים, בתשלום חודשי של פחות מ-200 ש"ח לחודש. זה בלי התחייבות ואתה תוכל להתנתק אחרי 3 חודשים. אה, ו-", הוסיפה נציגת הוט כדרך אגב או שלא, "ומאוד כדאי לך להתחבר בצורה יפה ואנחנו נוותר לך, הרי התחברות ל-3 חודשים תעלה לך פחות מ-600 ש"ח, ואילו שכר טרחת עורך דין וקנסות שיטיל עליך בית המשפט על התחברות פיראטית יעלו לך הרבה יותר".

אכן חסרי בושה
אכן חסרי בושה
קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

מחאת יוקר המחיה והפגנת המיליון

נדיר למצוא אותי כותב בענייני דיומא, אבל הנה זה מגיע…

כולנו נרמסים תחת גלגלי מכונת המיסים, שלא רואה אותנו ממטר. אל תגידו "לי זה לא משנה"/"במה אני כבר יכול להשפיע"/"זה ממילא לא עוזר". אם הלכתם אי פעם לקלפי, סימן שאתם מאמינים בכוחו של העם להשפיע.

במוצ"ש הקרוב אני מזמין אתכם להפגין איתי ועם כל העם נגד יוקר המחיה. יש כאן הזדמנות לעשות משהו שלא נעשה מעולם. זה לא הזמן להישאר בפוזיציה של "אקטיביסט בקליק". חשוב שכולנו נגיע לכיכרות. פיזית, לא רק מנטלית.

אני לא הולך להפגין ממקום של איש שמאל/קיצוני/אנרכיסט/פוסט ציוני/עוכר ישראל/מהפכן/מפונק/אוכל סושי/תל אביבי/whatever. את הסטיגמות אני אשאיר בבית. אני הולך להפגין כי אני לא מהעשירון העליון. מי שטוען שההפגנה היא של השמאל, כנראה קיבל דירה מתנה מביביהו.

בעת שגם עשירון שישי ושביעי בקושי סוגרים את החודש, אני קורא לכווולם לבוא לכיכר. אנחנו מוחים כי לא יתכן מצב שבו מדינת ישראל היא יצואנית הייטק מובילה, מספר 2 בעולם בטכנולוגיות חלל, אימפרייה כלכלית וצבאית (אומרים שאנחנו מגדלים חמניות בדימונה, לא?), ובה בעת לרוב אזרחיה אין איך לגמור את החודש ברמת חיים סבירה. לא יתכן שבאימפריה המזרח תיכונית אין שר בריאות לנהל את המו"מ מול האנשים שלקחו על עצמם להציל חיים.

טייקון מי שלא בא.

גם לך העלו את הארנונה.
גם לך העלו את הארנונה.

ובאיזה עשירון אתם נמצאים?

למידע נוסף על המחאה

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

לשחק את המשחק

מזה זמן מה שיפעת מחפשת עבודה כפקידה או מזכירה. יש לה נסיון כמוקדנית בחברה גדולה, והייתה לה גם תקופה כמעבירת שיחות במרכזיה של חברה עלומת שם.

יפעת אומנם לא חיה מתחת לקו העוני, אבל היא גם לא יכולה להרשות לעצמה הרבה מותרות. לא, היא לא חולמת להתעשר בעבודתה, אלא להרוויח ביושר את לחמה ולתת את עצמה לעבודה שתתן לה בתמורה, מעבר לשכר החודשי, גם סיפוק והנאה. לכן היא מחפשת משרה שהיא יודעת שהיא אוהבת: גם לדבר בטלפון, גם לשרת את הלקוחות ואת מצבת העובדים שסביבה. פקידה או מזכירה.

קטגוריות
כללי שינויים בהרגלי הצריחה

בלוג חמאה

כשהמחירים של זמן האוויר של החברות הסלולריות עלו שוב, לגדעון נמאס. גם ככה המחירים של כל דבר עולים כל הזמן. הוא החליט לקום ולעשות מעשה.

הרבה זמן הוא חשב על זה – מה הוא יכול לעשות כדי להוריד את המחירים של הסלולרי. התוכנית שיש לו בסלולרי היא התוכנית הכי טובה בשוק, והוא קיבל אותה מחברת הסלולרי שלו אחרי מיקוח ואיומים בעזיבה, וגם זה רק בזכות שהוא "לקוח טוב" של חברת הסלולר, שלאחרונה מעלה לו את המחירים עוד ועוד, בתירוצים שונים ומשונים של בעיות רווחיות, תחרות גוברת, אינפלציה פרפלציה ועוד שטויות. את גדעון לא מעניין כלום חוץ מהשורה התחתונה – המחיר לדקת שיחה. גם ככה החשבונית שלו נושאת איתה הודעת תשלום של מאות שקלים בכל חודש. לאט לאט התגבש אצלו הרעיון.

קטגוריות
העולם מצחיק אז צוחקים כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

כשר לפסח למהדרין בהשגחת הרבנות רמאללה

פסח מתקרב ואיתו הניקיונות והלחץ, או הלחץ מהניקיונות – תלוי במי מדובר. להלן מאמר שלא ישחרר אותכם מהניקיונות, אבל אולי ישחרר אותכם קצת מהלחץ 🙂 .

כשמנקים את כל הבית ומוציאים את הדברים שאינם נחוצים וסתם מעמיסים את הארונות, זה כבר נותן הרגשה יותר קלילה. באותה צורה כדאי לנקות גם את המחשב מכל מיני זבל אלקטרוני שהצטבר במהלך השנה האחרונה, וגם מגן החיות (סוסים טרויאנים, תולעים, וירוסים ושאר זוחלים) שמועמס על כל מחשב עם קירות דלתות וחלונות. אני בעד פינגווינים.

לא לזה התכוונתי
לא לזה התכוונתי
קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

החברים של האח הגדול

כהרגלי מידי יום ראשון, אני מסיימת את הלימודים מוקדם ועולה על אוטובוס מספר אחת למרכז העיר, שם אני מבלה את שעות הצהריים החמות באחד הקניונים.

באוטובוס, שהיה יחסית מלא, התיישבתי בזוג הכיסאות עם הגב לכיוון הנסיעה. כאן אני יכולה להיות שקטה לגבי הנוחות שלי לשים את התיק על המושב לידי, כי הסיכויים יותר גדולים שהוא לא יתפס בהמשך ע"י נוסע נוסף.

הפעלתי את נגן המוזיקה שלי ושמעתי את השירים האהובים עלי. לא שמתי ווליום חזק מידי, אני שומעת בווליום כזה, שאני שומעת רעשים חזקים גם מהסביבה.

קטגוריות
בקטנה העולם מצחיק אז צוחקים כללי שינויים בהרגלי הצריחה

לא אוכל סופרמרקטים

בזמן האחרון אני שומע יותר מידי את הפרסומת של רשת "עדן טבע מרקט" שטוענת שהם "כמו כל סופר, רק בריא".  (חיבור למנותקים: הרשת היא בבעלות הרבוע הכחול, וסניפים ניתן למצוא למכביר בתוך סניפי רשת "מגה")

אני תוהה למה הכוונה "סופר מרקט בריא". כאילו – אם נאכל אותו במקום לאכול סופרמרקט אחר, נחיה עד גיל 100? ומה יעשו אנשים כמוני שלא נוהגים בד"כ לאכול סופרמרקטים?

או שמא אתם מתכוונים שהסופרמרקט עצמו בריא? אז רגע – אתם כמו כל סופר, או שאתם בריאים? ובמה חולים הסופרמרקטים האחרים? ומה אוכלים סופרמרקטים בשביל להיות בריאים?

לפיכך נשארתי עם השאלה והתהיה למה התכוון המשורר במשפט "כמו כל סופר, רק בריא".

רוצו לקרוא את הכתבה במעריב ושלא ימכרו לכם לוקשים אורגניים.

קטגוריות
בקטנה העולם מצחיק אז צוחקים כללי שינויים בהרגלי הצריחה

התלבטות יקרה

יום שישי הגיע ויצאתי לשווקים.

התלבטתי האם לקנות קילו עגבניות או קילו לפטופ. מבחינת המחיר, זה כמעט אותו דבר.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

"הבה נתחכמה לו פן ירבה … ונוסף גם הוא על שונאינו"

בשיטוטי באינטרנט הגעתי לאתר קניות שמציע – תחזיקו חזק – תמיכת צ'אט וירטואלית.

זה לא שראיתי יותר מידי סרטים בזמן האחרון (אפילו לכתוב בבלוג אין לי זמן בזמן האחרון), אבל יש לי הרגשה לא נוחה באיך שאנחנו נותנים למחשבים לחלחל יותר ויותר למקומות שבני האדם צריכים למלא. זה נכון ש"כוח עבודה" של מחשב הוא זול בעשרות מונים לעומת משכורת שעובד מקבל. אבל בני אדם, מטבע היותם אנושיים, יעדיפו ברוב המקרים לדבר עם אנשים.