קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

חותרת לחיים – הרצאה מאלפת מאלופה

היום אחר הצהריים נשמתי שוב מלוא ריאותי את אוויר הקמפוס של האוניברסיטה הפתוחה ברעננה. כמעט ולא הייתי שם כסטודנט, אך כבוגר אני מגיע מידי פעם להרצאות מעניינות.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

קפיצה קטנה לחו"ל

הלחץ המטורף של החיים, הקיץ הדביק שאוטוטו מגיע, והחדשות הלא-מרנינות (בלשון המעטה) בארצנו הקטנטונת גרמו לנו לחשוב על נופש קצר בחו"ל. בינינו, אין כמו לזרוק קצת את הראש במדינה שבה המזרח התיכון הבוער שלנו לא באמת מדיר את שנתו של מאן-דהוא כדי לקבל קצת רוגע.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

היציאה לחופשי (סיפור לפסח)

"עוד תיקון אחד קטן וזה עובד", חשב לעצמו משה ההאקר.

כבר שנים שהאקרים מנוסים ומוכשרים מכל רחבי העולם מנסים להשיג את הגביע הקדוש של עולם המחשוב – האינטילגנציה המלאכותית האוניברסלית. אינטילגנציה שכזו יכולה להחליף אדם בכל דבר שאדם יכול לעסוק בו, ואינה מוגבלת לתפקודים מסוימים כמו משחק שחמט, ניקוי רצפה, חציבת חומרים יקרים מבטן האדמה או תכנון וייצור קוראי מחשבות אנושיות שקופות.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

עוד מקוָה

"ערה?", היא קיבלה בסמס. כבר אחרי 12 בלילה והיא עיפה. האם היא תיענה לבקשתו של הבחור לצאת?

רק לפני חצי שעה היא חזרה מבילוי עם חברים. כולם חברים שלה.

קטגוריות
העולם מצחיק אז צוחקים כללי מכתבים למגירה הציבורית

סוף העולם

* אז הגיע סוף העולם. נו שוין. עברנו את פרעה, נעבור גם את זה.

* אני ואתה, נשנה את סוף העולם. אמרו את זה קודם, לפני, זה לא משנה.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית שינויים בהרגלי הצריחה

שיעור שלמדתי על בית משפט לתביעות קטנות

תקציר הפרק הקודם: בהמשך לסאגה שלי מול הוט, יש כמה דברים שלמדתי "בדרך הקשה". למדתי שיעור באזרחות מבלי לשאוף לכך או לתכנן זאת. עכשיו אני יודע דבר וחצי על התהליך המשפטי בישראל. אני מביא את השיעור שלמדתי אך ורק למי שרוצה, או במילים אחרות: אין חובה לקרוא את הבלוג – אני לא מאיים על אף אחד להתחבר… 🙂

קטגוריות
בקטנה מכתבים למגירה הציבורית

ממחזר מצטיין

אוסף תרגילים פתורים - מבט מלמעלה
אוסף תרגילים פתורים - מבט מלמעלה
אוסף תרגילים פתורים - מבט מקדימה
אוסף תרגילים פתורים - מבט מקדימה

4.5 ק"ג של תרגילים פתורים יועברו היום לפח מיחזור נייר, ושם יצטרפו לחבריהם שכבר נזרקו. למעלה מ-50 ק"ג של ספרי לימוד נמסרו כבר לאנשים שהביעו עניין.

ועוד לא נאמרה המילה האחרונה בעניין… (המבין יבין 🙂 )

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

התחממות גלובלית?

לכבוד מזג האוויר החמים שנחת עלינו זה לא מכבר, ולכבוד הקיץ הדביק שינחת עלינו בעוד שעה, רציתי לבדוק האם נכונות השמועות על ההתחממות גלובלית.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

מייפל סטורי

לילה בשבוע שעבר. חושך וקר. אפשר לומר אפילו – קר מאוד.

במקום לחכות שעות לאוטובוס שיקח אותנו הביתה אחרי בילוי ערב, ירדתי לכביש. אהם, זה לא מה שאולי חלקכם חושבים, פשוט תפסנו מונית. 🙂

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

מזל טוב שלישי ל"צבר"

שלוש שנים עברו חלפו להם ביעף מאז שהאתר "צבר" עלה לראשונה לרשת האינטרנט (מעולם הוא לא "עלה לאוויר". אולי אצל מי שקרא אותו עם אינטרנט אלחוטי…).

למעשה, עברו קצת יותר, אבל מי סופר. יצא ככה שבתקופה האחרונה אני ממש ממש לחוץ ואפילו שישב לי בראש לכתוב איזה הודעת מזל טוב קטנה, לא התפניתי לכך. אם הייתי יכול, הייתי כותב יותר.

הקוראים הותיקים בוודאי מכירים את הסיפור ההתחלתי על איך במקרה וכדרך אגב הפכתי לבלוגר, ועל כך שלא האמנתי שהבלוג ישרוד שנה שלמה אחת. הקוראים החדשים יותר בוודאי לא מתעניינים בסיפורי סבתות, ולכן אמנע מלכתוב אותו שוב, אלא רק אעיר שכתיבה יצירתית לא הייתה לי בדם מאז ומתמיד.

בהיסטוריה של הבלוג זכורים לי 3 גלי כניסות: הגל הראשון היה בשנה הראשונה, כשפרסמתי את התמונות של מפגש אובונטו על הדשא, וכמות הכניסות הצליחו להפיל את השרת. למרות שמדובר בעשרות כניסות בלבד, זו לא חוכמה להפיל שרת אם זוכרים שהשרת היה אז פנטיום 3 עם רוחב פס עולה של 96 קסל"ש ("שרת ביתי"). הגל השני היה בשנה השניה, לאחר שכתבתי את הגיגי על האחריות של שרי הממשלה על השרפה בכרמל. עידו קינן לינקק אלי וזכיתי לכמעט 200 כניסות. הגל השלישי היה לא מזמן, כאשר פרסמתי את הסיפור שלי עם "הוט", מתוך מחשבה שבימים טובים יש לי כמה עשרות קוראים. כמות הקוראים הצליחה להדהים אותי – בתוך 4 שעות בלבד הכתבה הזו הפכה לנצפית ביותר אי פעם בבלוג – על כל שלוש שנותיו – ונצפתה עד עכשיו למעלה מ-12,900 פעמים. כשכתבתי את המאמר לא תיארתי לעצמי עד לאן זה יתגלגל. זה כוחו של עידן המידע – כנראה שבלי לדעת דרכתי על פצע פתוח אצל המון אנשים.

אז מה אני מתכנן לעתיד הבלוג? שוב אחזור על עצמי במנטרה הקבועה שלי – אם הייתי יודע מה יהיה, הייתי ממלא טפסי לוטו. כמו תמיד, יש לי בקנה עוד הרבה דברים מעניינים שאני מתכוון לכתוב עליהם, ואם זמני יאפשר לי אני גם אעשה זאת. החיים מפתיעים, כך מסתבר. במיוחד לאור העובדה שהבלוג הזה נפתח לפני 3 שנים עבור כמה חברים ולא חשבתי שישרוד יותר זמן מהשרת הביתי שהקמתי אז לשם השעשוע.

בהזדמנות זו אני רוצה לומר תודה מיוחדת לרם און על אירוח האתר. היה יום מסוים שבו הצלחתי להביא יותר קוראים לבלוג מאשר כל שאר 1000 הימים האחרים גם יחד, והצלחתי לייצר מתקפת DDOS אנושית מוצלחת על השרת שלו (סליחה 🙂 ).

לקראת סיום, הנה הגרף היפהפה של הויראליות במיטבה, באדיבות רם און: זוהי כמות הכניסות ל"צבר" בימים שאחרי פרסום הכתבה על הוט. ניתן לראות שבשעה 13:30, במקום לחצות את קו ה-700 כניסות בשעה, האתר נפל בגלל עומס יתר.

הוט. טו מאץ' הוט. עד שחוטפים את הכוויה
הוט. טו מאץ' הוט. עד שחוטפים את הכוויה

אבל אחרי הכל, התודה העיקרית מגיעה לכם, הקוראים הקבועים. תודה על 3 שנות התמדה בקריאת בלוג "נידח" אי שם במרחבי הרשת. תכל'ס, לא כל יום יש לבלוג הזה אלפי כניסות, ורוב הקוראים המזדמנים לא מגיעים לכאן יותר מפעם אחת. תודה רבה, כי הבלוג הזה עוד חי בזכותכם ובשבילכם.

נ.ב. המשך הסיפור עם הוט יגיע בפוסט נפרד.