קטגוריות
כללי

ליקוי חמה בישראל – עוד שבועיים

בעוד שבועיים וחצי, ב-4/1/2011, נראה ליקוי חמה בישראל. זהו מולד הירח של חודש שבט, למרות שהוא נופל יומיים לפני ראש חודש.

ליקוי החמה שנראה יהיה בערך 57%, כאשר המספר המדויק תלוי במיקומו של הצופה – צופה בצפון הארץ יראה בערך 2% יותר מצופה בנגב.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

ועדת החקירה – המסקנות

שלום רב וערב טוב.

לאחר 58 ימים ולילות, דיונים ארוכים ומרתוניים עד אור הבוקר בנוגע למצב החסה בשטחים, משחקי שש-בש וארוחות צהריים מלאות קלוריות, אנו חברי ועדת _____ מתכבדים להציג בפניכם את דו"ח הועדה הבודקת את המחדלים באסון _____.

מסקנות ועדת החקירה הבודקת את תפקודי העוסקים במלאכה לפני ובשעת האסון ב______:

1. השר הממונה על _____ העביר את התשלומים לחברת ______, אשר בתורה מנעה את העברת הכספים ל_____, וכתוצאה מכך הכוחות לא יכלו לעזור כמו שהיו נדרשים בשעה עצובה זו.
2. הכסף שהגיע לקופת _____ הגיע מאוחר מידי והיה מעט מידי.

קטגוריות
כללי מכתבים למגירה הציבורית

מדריך לשר המתחיל במקרה של אסון

בבחירות האחרונות התמנית בפעם הראשונה לחבר כנסת, וראש הממשלה מינה אותך לשר בגלל התוצאות שלך בפריימריז. כל הכבוד. כעת קורה אסון שתופס אותך לא מוכן ואתה לא יודע איך להתראיין ולצאת מזה יפה. אתה יודע שגם ידך בדבר אבל אתה לא רוצה שאף אחד חוץ ממך ידע על זה גם כן. אנא קרא בעיון מדריך זה, בו תמצא את כל התשובות לשאלות שלא היה לך את מי לשאול.

בשעות אסון אלו, שאליו אף אחד לא הכין אותך מראש, דורשים את מוצא פיך בכל ערוצי התקשורת, כי אתה השר האחראי על ______ (אם יש לך תיק ואם אתה יודע מה הוא, השלם לבד. אחרת, זה לא באמת חשוב. אם אתה שר האוצר, אתה צריך טיפול מיוחד, כי המקרה שונה לגמרי. אל תדאג, לא נפקיר אותך לגחמות התקשורת ונטפל גם במקרה שלך בהמשך המאמר).

כולם יודעים, וגם אתה, שהכתובת הייתה על הקיר זמן רב. זה לא אומר שמותר לך לומר את זה בקול רם. אתה צריך לדבר רק פוליטיקלי קורקט, ולא לחדש שום דבר. הסיבה פשוטה: כל דבר חדש יפגע בך ובחבריך למושב הלצים אשר בירושלים.