מי מתוחכם יותר?

אני יושב במחשב אצל ההורים שלי, קצת השלמת ידע באינטרנט ערב החג, אוטוטו ליל הסדר. לאחר גלישה כזו ואחרת באתרים החביבים עלי וגם באלו שאני נאלץ לגלוש אליהם, אני מקבל הודעה מוזרה:

שגיאה מיקרוסופטית אופיינית

אני לא יודע מה איתכם, אני לינוקסאי ולא מבין שפת מחשב. למעט פה ושם אני לא משתמש במערכת המורכבת הזו "חלונות", ולי אין הודעות מוזרות שכאלו בשפה שאני לא מבין. מאז שסיימתי את הקורס באסמבלי באוניברסיטה לא הזזתי מידע לאוגרים במעבד באופן ישיר, לא עשיתי הינדוס לאחור ולא התעסקתי עם כתובות זיכרון ברוחב 32 ביט. זה נראה לי עבודה שחורה מידי בשביל תכנות בשפה עילית.

מאז שעברתי ללינוקס העולם פשוט יותר, מובן יותר. דווקא ההורים שלי לא נחשבים למומחי מחשב, לכן מוזר לי שהם משתמשים במערכת הפעלה שככה נראים הודעותיה (ושבכלל יש לה הודעות כאלו).

ושוב, כמו תמיד, אני אשם בזה… (אבל אני יכול לטעון להגנתי שהתקנתי להם חלונות כשנה לפני שעברתי ללינוקס)

חג שמח ללינוקסאים ולחלונאים, לאלו ששומרים כשרות ולאלו שלא, לאלו שברכו היום ברכת החמה וגם לאלו שקמו בצהריים, לאלו שעושים סדר עם המשפחה ולאלו שעושים סדר במשפחה, בקיצור – חג שמח לכולם.

 

(נא לא להגיב "אז תעביר את ההורים ללינוקס". מתכנת חכם אמר פעם: "אם זה עובד – אל תיגע". חוץ מזה יהיה להם קשה להתרגל למערכת חדשה)

שלח מאמר זה באימייל שלח מאמר זה באימייל
הדפס מאמר זה הדפס מאמר זה

5 תגובות ל“מי מתוחכם יותר?”

 1. מאת קאייקס:

  אתה כלכך צודק….
  אני עדיין לא לינוקסאי לצערי, כבר יותר מחצי שנה שאני פוזל למערכת לינוקס דווקא בגלל ההודעות האלו שמערכת ווינדוס ליפעצים מוציאה לי שפשוט מחרפנות אותי…
  ציפתי להרבה יותר מהודעות שגיאה בסנינית בתאגידי ענק אבל… ככה זה כשיש מונופול בשוק, זורקים זין, אם היה להם מתחרה (תאגיד אחר) אז עולם מערכות ההפעלה היה ניראה שונה לחלוטין.

  אני מקווה שיום אחד המחשב הנייד שלי (טאבלט פי סי) יסכים להריץ מערכת לינוקסאית באופן תקין, נכון להיום אין שום תמיכה (דרייברים) שמתאימים לנייד שלי (חדש ומיוחד מידיי) ואני נאלץ להמתין לגירסת 9.04 שאולי איתה תגיע הגאולה….
  בכל אופן, חג שמח. 🙂

 2. מאת akiva:

  מתכנת חכם אמר פעם "אם זה עובד אל תיגע"
  ומתכנת אסמבלי טיפש בדימוס ניסה להשוות משהו שעובד לחלונות :-).

  גילוי נאות: גם המקטרג (אני) לא העברתי את המשפחה ללינוקס.

 3. מאת Ddorda:

  אז תעביר את ההורים למקינטוש!
  אני מבטיח לך, לא רק שלא תקבל הודעות כאלה, גם לא תקבל כלום. (אני מודה שהביצועים מעולים, אבל יש למערכת הזו איזה 10 תוכנות)
  אפילו מדריכים נורמאליים אין לזה.

  ועכשיו ברצינות.
  להעביר אנשים ללינוקס זה תהליך לא קל. בטח לא למבוגרים.
  אם אתה בכל זאת מעוניין לנסות, לאט ובזהירות. קודם תתקין להם אופן אופיס, פיירפוקס, פידג'ין… שילמדו לתפקד עם תוכנות לינוקס. תוכל גם להתקין להם portable ubuntu (יותר מידע: http://portableubuntu.sourceforge.net/ ) וכשלבסוף יתרגל, תתקין להם במקביל לווינדוז או במכונה וירטואלית. יהיה נוח? הלאה.
  כמו שאמרתי. לאט לאט ובזהירות.

 4. מאת גיאצ'וק הפטיש:

  אכן לאט ובזהירות 🙂
  פעם הייתי סוג של מחזיר בתשובה של לינוקס, די ירד לי מזה. אם אדם בא אלי ואומר לי: "גיא, גיא, אני צריך את עזרתך, שמעתי שיש לך לינוקס ו…" אז בכיף. אבל אני לא הולך לשכנע אנשים לעבור, אני מוכן להמליץ, אבל לא להכריח.
  ואני אכן מבין אותך, ווינדוס מאוד לא ברורה. אהבתי את האמצעי הספרותי, אגב.

 5. מאת אליהו52:

  כמו כל דבר בחיים,

  לאט, אבל בטוח!

השארת תגובה